Реверс-інжиніринг

Реверс-інжиніринг (reverse-engineering) – це процес відновлення структури, внутрішнього пристрою чи програми, так званий процес зворотного інжинірингу (зворотної розробки).

Основною метою проведення даної роботи є отримання вихідного коду (source code) в некомпілірованому форматі, при якому можливе внесення змін.

Як правило потенційними замовниками тут виступають компанії, які купують блочно-модульне обладнання в комплекті з локальними системами управління. Дані установки поставляються переважно зарубіжними компаніями комплектно зі своїм програмним забезпеченням, вихідні коди (source code) від якого відсутні, або закриті паролем.

Обслуговування або модернізація даних систем "своїми силами" неможливе, не може бути виконане в короткі терміни через виклик фахівців з-за кордону, є дорогим, а у разі наявності цехової АСУТП, виконаної на базі програмно-технічних іншого постачальника, ще й позбавлена ​​можливості інтеграції.

У таких випадках проведення реверс-інжинірингу систем вигідне, т.к. дозволяє отримати програмний продукт, з яким можна працювати силами служби експлуатації, що у свою чергу полегшує та здешевлює процес супроводу системи, внесення до її коду змін та проведення модернізації.